osCommerce
     

 
 

             

 
صفحه اصلي » فروشگاه » فروش سوسمار(اطلاعات) »
1سخنی با شما جرایم حیوانات فاقد مجوز (1)
2ابتدا در مورد خرید بدانیم (1)
فروش گربه (12)
فروش چين چيلا (4)
فروش همستر (2)
فروش مار(فقط اطلاعات) (20)
فروش جوندگان خاص (1)
فروش حیوانات خاص (non cites) (2)
فروش خوكچه هندي (46)
فروش خرگوش (61)
فروش رطيل(اطلاعات) (2)
فروش سگ (34)
فروش سوسمار(اطلاعات) (9)
فروش طوطی و کاسکو (2)
فروش عقرب(اطلاعات) (2)
واگذاری حیوانات رایگان
مجصولات و لوازم
مراقبت و نگهداری-> (51)
معرفي همكاران و دامپزشكان (3)
خوکچه هندی
عکس هنرمندان و دوستداران حیوانات (18)
آخرين محصولات اطلاعات بيشتر
خرگوش راشین لوپ نر
خرگوش راشین لوپ نر
4,500,000ريال
جستجوي سريع
 

براي پيدا كردن محصولات كلمه مورد نظر خود را وارد كنيد
جستجوي پيشرفته
اطلاعات
حمل و نقل
اطلاعيه ها
قوانين فروشگاه
تماس با ما

 

sale asb
ايگوانا 0ريال


ایگوانا (به انگلیسی: Iguana)‏ یک جنس از مارمولک است که زیستگاه آن نواحی استوایی مرکزی و جنوبی قاره آمریکا و حوزه دریای کارائیب است.
جنس ایگوانا شامل دو گونه است، ایگوانای سبز که گاهی چون حیوان خانگی نیز نگهداری می‌شود و دیگری ایگوانای آنتیل کوچک (جزایر آنتیل) است که (به علت تخریب زیستگاه) در خطر انقراض قرار دارد.
نام ایگوانا از واژه اسپانیایی ایوانا گرفته شده‌است. گونه‌های کمیابی از این جانور در جزایر گالاپاگوس زندگی می‌کنند.
همه ساله نام تعدادی از گونه‌های ایگوانا در فهرست قرمز اتحادیه بین‌المللی حفاظت از محیط زیست منتشر می‌شود.
زیست بوم ایگوانا
زیستگاه ایگوانا اغلب در نواحی گرمسیر و مرطوب استوایی می باشد . ایگوانای سبز رنگ در جنوب آمریکا همچنین در غرب آفریقا و مکزیک و نواحی گرمسیری جنوب پاراگوئه و جنوب غربی برزیل زندگی می کند این سوسمار بزرگ همچنین علاقه مند به زندگی در جزایر دریای کارائیب و سواحل غربی اقیانوس آرام می باشد و در جنوب فلوریدا و هاوایی نیز دیده شده است

Green Iguana1 هر آنچه که باید در مورد ایگوانا بدانیم

زیستگاه ایگوانا
ایگواناهای سبز جزو سوسمارهای درختی هستند که روی درختان بلند زندگی می کنند . جوانترها در ارتفاع کمتری نسبت به انواع بالغشان زندگی می کنند این درختان شرایط لازم برای گرفتن حمام آفتاب را فراهم می کنند و از آن جهت مسکن مورد علاقه آنها می باشند .ایگواناها به ندرت از درختان پایین می آیند مگر در مواردی که ماده ها آماده تخم گذاری باشند اگر چه آنها به زندگی در محیط جنگلی علاقه مند می باشند ولی در سایر محیط های باز نیز به خوبی خود را سازگار می سازند . صرفنظر از اینکه زیستگاهشان کجاست ترجیح می دهند که در اطرافشان آب باشد آنها شناگرهای قابلی هستند و با شیرجه رفتن داخل آب و قرار گرفتن در پایین ترین سطح آب خود را از گزند شکارچیان حفظ می کنند .
نوع شناسی ایگوانا
هر دو گونه ایگوانا ( سبز و آنتیل کوچک) دارای غبغب هستند، ردیفی از خار روی پشت خود تا دم دارند.
ایگواناها در روی فرق سر خود (پدیده‌ای به نام) چشم سوم دارند.
ایگواناها بینایی بسیار خوبی دارند، توانایی دیدن شکل‌ها، سایه‌ها، رنگ‌ها و حرکت را در فواصل زیاد دارند.
ایگواناها برای راه‌روی از میان جنگلهای شلوغ و همچنین برای یافتن غذا از چشمهای خود نهایت استفاده را می‌برند. آنها برای برقراری ارتباط با هم‌نوعان خود سیگنالهای قابل مشاهده ارسال می‌کنند.
ایگواناها به محرکهای رنگی مانند نارنجی، زرد، صورتی و به ندرت آبی به عنوان ماده غذایی پاسخ می‌دهند.

4542 هر آنچه که باید در مورد ایگوانا بدانیم

تولید مثل
بیشتر ایگواناها بین ۳ الی ۴ سالگی بلوغ جنسی پیدا می کنند که بلوغ زودرس نیز در آنها دیده می شود (۲ سالگی) ودر بعضی تا ۵ سالگی طول می کشد . مسئولیت بالغین پذیرفتن ریسک جفت گیری ومراحل تخم گذاری (در ماده ها) می باشد .جفتگیری بین یک ماده و چندین نر اتفاق می افتد . درگیری بین نرها غیر معمول نیست و اظهار عشق نرها به روشهای مختلف از جمله بالا و پایین بردن سر یا انقباض و انبساط غبغب , صدا درآوردن و گاز گرفتن پشت گردن ماده ها می باشد .
نرها غالبا” به وسیله فورمونهای واکسی که از سوراخهای رانی خود ترشح می کنند قلمرو و جفتهایشان را علامت گذاری می کنند . در خلال جفت گیری نرها به ماده ها نزدیک می شوند و از پشت آنها بالا می روند و به آن مسلط می شوند . آنها برای مهار کردن جفتشان با دندان پشت کتف ماده را گاز می گیرند که گاهی منجر به جرح می شود این مراحل چندین دقیقه طول می کشد و پس از آن ماده ها قادرند اسپرمها را برای مدتی طولانی نگه دارند و در زمان مناسب آنها را بارور سازند . ایگواناها تمایل دارند در فصول خشک سال تخم گذاری کنند زیرا تولد نوزادان در فصل بارندگی اتفاق می افتد و دسترسی به غذا برای متولدین جدید آسانتر خواهد بود .

تولد و رشد
تقریبا” ۶۵ روز پس از جفتگیری یک ماده برای تخم گذاری آماده است . ماده ها آشیانه تولد نوزادان را مشخص میکنند و این محل معمولا”در عمق یک متری و با وسعت ۴۵ سانتی متر یا بیشتر می باشد اگر فضای لانه سازی برای ماده های دیگر نباشد آنها آشیانه خود را با هم تقسیم می کنند . بعد از تخم گزاری ماده ها برای حفاظت از آنها به دفعات به آشیانه سر می زنند ولی در آن اقامت دائم ندارند .
اندازه و تعداد تخمهای تولید شده به جثه مادر , تغذیه و زمان بلوغ جانور بستگی دارد . به طور متوسط اندازه قطر تخمها ۱۵٫۴ میلی متر و طول آنها ۳۵ الی ۴۰ میلی متر می باشد که در مدت زمان سه روز ایگوانای ماده در حدود ۱۰ الی ۳۰ تخم سفید یا کرم رنگ می گذارد .
مدت زمان رسیدن تخمها از ۹۰ الی ۱۲۰ روز طول می کشد و درجه حرارت تخمها در این مدت باید بین ۸۵ تا ۹۱ درجه فارنهایت باشد . نوزاد برای بیرون آمدن از تخم از دندانهای مخصوصی استفاده می کنند که بعد از تولد می افتند . مواد مغذی داخل تخم بیشترین غذای هفته اول و دوم زندگی سوسمار را تامین می کنند و بین مادر و نوزادان بعد از تولد ارتباط خاصی وجود ندارد .
.ایگوانا می تواند بیش از ۲۰ سال در حالت اسارت زندگی کند در حالیکه به صورت طبیعی ۸ سال عمر میکند تغذیه و لانه مناسب عمر جانور را افزایش می دهد .

4538 هر آنچه که باید در مورد ایگوانا بدانیم
بیماری های ایگوانا
از جمه بیماری های ایگناوا می توان به این کوارد اشاره کرد :
بیماریهای خارجی سوختگی ,خراشیدگی بینی,شکستگی دم,قطع شدن دم ,لکه های سیاه بر روی پوست (غانقاریا),عفونت چشم,عفونت دهان,مشکلات تنفسی,یبوست,اسهال,کم آبی,استفراغ,ازدست دادن اشتها,یماری سوء تغذیه و کمبود ویتامین,بیماری انگلی در ایگوآنا
ما در ادامه این مطلب به بررسی شایع ترین بیماری ها در ایگواناها می پردازیم :
علائم بیماری در ایگوآنا
ایگوآناها نیز مانند تمام حیوانات ممکن است بیمار شوند و خوشبختانه اکثر بیماریهای رایج در این خزندگان قابل پیشگیری در مراحل اولیه می باشد.
که شامل بیماریهای انگلی و مشکلات کمبود ویتامین می باشد.
برای تشخیص بموقع بیماری صاحبان باید جانور خود را طوری از لحاظ ظاهری و جسمانی بشناسند که با رویت کوچکترین تغییر متوجه بیماری شده و برای درمان آن به دامپزشک متخصص خزندگان مراجعه فرمایند.

علائم:
کاهش شدید وزن، متورم شدن بدن، کاهش اشتها، رخوت، مرگ کاذب (بی حرکت شدن حیوان)، مشاهده هرگونه خراش و زخم بر روی بدن، نمایان شدن لکه های سیاه بر روی پوست، مشاهدۀ توده های متورم که میتوانند در هر جایی از بدن حیوان ظاهر شوند، متورم شدن داخل دهان و قرمز شدن آن، اسهال، تورم مفاصل، لرزش دست، پا و یا کل بدن حیوان، درخشان نبودن چشمها.
بیماریهای ایگوآنا را می توان به دو گروه کلی تقسیم کرد: بیماریهای داخلی و خارجی.
بیماریهای خارجی سوختگی

مهمترین سوختگی ها اغلب در نتیجه تماس ایگوآنا با منبع حرارتی بدون حفاظ می باشد. لامپ های گرمایی و حتی لامپ های UVB باعث سوختگی می شود. از آنجا که این لوازم برای محیط زندگی ایگوآنا لازم می باشد، باید حتما حفاظ داشته باشند زیرا همانطور که اطلاع دارید خزندگان موجوداتی خون سرد می باشند و به همین دلیل به منبع گرمایی بیش از حد نزدیک می شوند و پوست بدنشان در مجاورت با گرمای شدید آسیب می بیند که در اثر رسیدگی نکردن بموقع تبدیل به عفونت شده و در سطح بدن گسترش پیدا می کند.

درمان:
در این شرایط باید به دامپزشک متخصص مراجعه شود. حتی اگر این سوختگی به اندازه یک لکه و یا تاول سطحی نیز بود، بهتر است در این زمان صاحب هیچ گونه اقدامی انجام ندهد.
تنها کاری که به صاحب حیوان توصیه می شود تمیز کردن زخم به وسیله بتادین و یا Nolvasan می باشد. ابتدا گاز استریل را با بتادین آغشته کرده و بسیار آرام و آهسته بر روی زخم گذاشته و بر میدارید و بعد از تمیز کردن زخم با دست به آرامی بر روی زخم لایه ای نازک از پماد آنتی بیوتیک میزنید.
در سوختگی های عمیق خیلی سریع عفونت رخ می دهد و احتیاج به پماد سوختگی و یا پماد Debridement است که این پماد باعث ترمیم بافت و کاهش درد می شود.

خراشیدگی بینی

متاسفانه این بیماری در نتیجه قراردادن ایگوآنا در قفس است.
ایگوآنا برای رهایی از قفس تلاش می کند و پوزه خود را به شبکه و یا میله های قفس می کشد و صورت خود را مکرر به قفس می کوبد و این استمرار باعث ایجاد زخم بر روی پوزه و بینی حیوان می گردد. بهتر است دیواره های محلی که ایگوآنا در آن زندگی می کند از شیشه باشد و در محیط، مناطقی دور از دید برای مخفی شدن حیوان در هنگام ترس وجود داشته باشد، مانند تونل، شاخه و گیاهان مصنوعی انبوه و سخره تا در این مکان ایگوآنا احساس امنیت بیشتری پیدا کرده و کمتر رفتار عصبی از خود نشان دهد.

شکستگی یاقطع شدن دم

همانطور که قبلا اشاره شد یکی از اندام دفاعی در ایگوآنا دم می باشد. ایگوآنا از این عضو مانند شلاقی استفاده می کند و با ضربه زدن توسط آن دشمن را از خود دور می کند. دم ایگوآناها بسیار حساس و آسیب پذیر می باشد و در زمان برخورد با شیئ محکم شکسته و یا قطع می شود.
ایگوآنا نیز مانند مارمولک های دیگر بعد از قطع شدن دم آنرا دوباره ترمیم می کند. این بازسازی در دوران کودکی سریعتر انجام می شود اما زمانی که ایگوآنا به سن بلوغ می رسد این روند بسیار کند تر انجام می شود و قطع شدن دم همراه با خونریزی شدید می باشد. در این زمان ایگوآنا به مراقبت زیادی احتیاج دارد و فقط دامپزشک می تواند دم شکسته را بانداژ و یا گچ بگیرد.
اولین کاری که در این زمان صاحب حیوان می تواند انجام دهد، جلوگیری از خونریزی می باشد. که این عمل همراه با بستن قسمت بالای مکان قطع شده است و بعد بند آوردن خون به وسیله داروهای مانند پودر Styptic می باشد.
ابتدا با یک گاز استریل خون را از سطح بدن ایگوآنا جمع کرده و قسمت قطع شده دم را در این پودر غوطه ور کنید تا خون سریع تر بند آید و بعد باید دم را با بتادین خوب تمیز کرده و شستشو دهید و دوباره از مواد بند آورنده خون استفاده کنید و سعی شود با گاز استریل این منطقه خشک نگاهداشته شود و سطح آنرا با پماد آنتی بیوتیک بپوشانید و محل قطع شده را بانداژ کنید. و این روند هر روز باید انجام شود تا کاملا زخم سالم گردد.
رطوبت هوا در این زمان باید ۷۰% باشد تا عمل ترمیم سریعتر صورت گیرد. حیوان را نباید در جای خشک نگهداری کرد. بیاد داشته باشید در طول درمان نباید حیوان را حمام کرد و یا امکان شنا برایش فراهم کرد. زیرا در این زمان با انجام چنین عملی شما مسیر هجوم میکروبها را به زخم باز خواهید کرد. و چون در محیط زندگی ایگوآنا مدفوع وجود دارد همیشه آلودگی نیز وجود دارد. صاحبان در این زمان باید بیشتر از زمانهای دیگر به نظافت محل نگهداری ایگوآنا بپردازند و قفس را با محلول آب و بتادین رقیق شستشو دهند.
نگران نباشید دم دوباره رشد خواهد کرد و ایگوآنای شما زیبا خواهد شد.

4536 هر آنچه که باید در مورد ایگوانا بدانیم

عفونت چشم
این عفونت به سبب ایجاد خراش در چشم صورت می گیرد. صاحبان ایگوآنا باید همیشه سلامت چشم حیوان خود را تحت کنترل داشته باشند.
چشم ایگوآنا باید بدون ترشح بوده و براق باشد در غیر این صورت خیلی سریع باید به دامپزشک مراجعه شود زیرا عفونت چشم باعث خساراتی جبران ناپذیر شده و موجب از بین رفتن بینایی در حیوان می شود.
در این زمان فقط شستشو و ضد عفونی کردن چشم کافی نمی باشد و صاحبان نباید خودسرانه به استفاده از قطره و یا پماد چشمی بسنده کنند بلکه باید با تجویز پزشک از داروهای توصیه شده در زمان معین استفاده نمایند.
ازدست دادن اشتها

زمانی که متوجه می شوید غذای ایگوآنای شما از مقداری که در قبل روزانه مصرف می کرده است کمتر شده باید به دنبال علت آن باشید. بی اشتهایی در ایگوآنا دلایل مختلفی می تواند داشته باشد.

دلایل بی اشتهایی در ایگوآنا

۱. در فصل جفت گیری بعضی از ایگوآنا هابسیار کم اشتها می شوند، کم غذایی در این زمان کاملا طبیعی می باشد.

۲. اگر دمای محیط زیست حیوان خیلی پائین باشد، در این زمان جنبش حیوان کم می شود و میل به غذا در خزنده پائین می آید، این یک نشانۀ خطرناک نیست بلکه به سادگی می توان با تغییر درجه حرارت محیط اشتها را به ایگوآنا بازگرداند.

۳. جایجایی مکان زندگی ایگوآنا می تواند نقش موثری در کم اشتهایی حیوان داشته باشد. زمانی که ایگوآنایی را تازه خریداری کرده اید و به مکان جدیدی وارد می شود و هنوز به شما و محیط جدید عادت نکرده است در این زمان کم اشتهایی کاملا طبیعی بوده. در این صورت شما دو روز صبر کنید و اگر مشاهده کردید که ایگوآنای شما از غذا خوردن امتناع می کند به دامپزشک مراجعه کنید.

۴. بیاد داشته باشید ایگوآنا برای خوردن غذا احتیاج به دیدن آن دارد. به همین دلیل اگر غذا را در جایی تاریک، دور از دسترس و دید در محیط زندگی حیوان قرار دهید ممکن است میلی برای خوردن غذا نشان ندهد.

۵. ممکن است غذایی که برای ایگوآنا تهیه کرده اید مطابق تغذیۀ قبلی حیوان نبوده و حیوان آن را دوست نداشته باشد. به همین علت باید از فروشنده، نوع جیرۀ غذایی که ایگوآنا با آن تغذیه می شده است را بپرسید و به همان روش در نقاط مختلف قفس غذا را قرار دهد و نوع غذا را آرام آرام و به تدریج تغییر دهد. در این زمان که ایگوآنا به غذای شما بی اشتهایی نشان می دهد به دامپزشک مراجعه کنید تا با تزریق کلسیم و ویتامین باعث افزایش میل و رغبت حیوان به غذا خوردن شود. اما این تزریقات نباید در طولانی مدت ادامه یابد زیرا در ایگوآنا ایجاد اعتیاد می کند. سعی کنید در غذاهای ایگوآنا تنوع ایجاد کنید و میوه های خردشدۀ اشتها برانگیز و سبزیجات مختلف در جیرۀ غذایی حیوان قرار دهید تا ایگوانا امکان انتخاب داشته باشد.

۶.وجود انگلهای داخلی نیز یکی دیگر از دلایل کم اشتهایی در ایگوآنا است.
بیماری انگلی در ایگوآنا

ایگوآنا حیوانی است مستعد بیماری انگلی، هم انگل داخلی و هم انگل خارجی.
ایگوآنایی که خریداری و یا تازه از طبیعت جدا می شود باید به مدت ۳۰ روز قرنطینه شود و حتما از نظر درمان ضد انگل توسط دامپزشک چکاب شود و تست مدفوع و خون از حیوان گرفته شود. تست از مدفوعی گرفته می شود که تازه باشد و از زمان دفع آن ۲۴ ساعت گذشته باشد.
در بدن ایگوآنا گروهی انگل بصورت طبیعی زندگی می کنند که با حیوان همزیستی داشته و وجودشان برای هضم غذا الزامی و حیاتی است. به همین منظور درمان ضد انگلی باید توسط دامپزشک متخصص خزندگان صورت گیرد زیرا ممکن است داروی که برای درمان ضد انگلی تجویز می شود انگلهایی را که با حیوان همزیستی دارد را نیز از بین ببرد.

4539 هر آنچه که باید در مورد ایگوانا بدانیم

انگل داخلی: مانند: (malaria _ type parasites )

تشخیص انگلهای داخلی به مراتب سخت تر از انگلهای خارجی است. بعضی از ان انگلها زمانی که ایگوآنا در تخم است از خارج وارد تخم شده و ایگوآنا را مبتلا می سازند. که با انجام تست مدفوع شناخته می شوند.
استرس در اسارت و نداشتن تغذیۀ مناسب و عیر طبیعی می تواند باعث ضعف در حیوان شود در این زمان مقاومت بدن بر اثر سوء تغذیه پایین آمده وحیوان دچار عفونت های باکتریایی و انگلی می شود.

انگل خارجی: ( worms_ mites _ protozoa )

انگلهای خارجی کرم های کوچکی است که از خون حیوان تغذیه می کنند و بر روی بدن و یا در مدفوع ایگوآنا دیده می شود و بیشتر به رنگهای سفید، قرمز روشن، سیاه و قهوه ای هستند و در نقاطی که پوست بدن حیوان نرم است مانند دور چشم، زیر بغل و دور مقعد دیده می شوند.
این گروه از انگلها کاملا درمان پذیر است و باید ایگوآنا را با آب گرم و مواد شوینده ضد انگل زیر نظر دامپزشک شستشو داد و محیط زندگی حیوان را کاملا از وجود انگل پاکسازی کرد و این شامل ظروف و تمام وسایل داخل قفس نیز می باشد.
بیاد داشته باشید اگر به این انگلهای خارجی بی توجهی کرد هم به ایگوآنا ها و حیوانات دیگر منتقل می شوند و هم به انسان.
ارتباط و آگاهی
این حیوانات علائم بصری را به خوبی می شناسند مانند بالا و پایین آوردن سر یا منبسط و منقبض کردن غبغب که به معنای مبارزه طلبیدن است در بسیاری از موارد نرها بوی ناشی رد ماده ها احساس خواهند کرد و در مواردی خاص با ایجاد صدای hiss کارکرد دستگاه شنوایی خود را اعلام می کنند .
غذای مورد علاقه
ایگوانای سبز در اصل گیاه خوار می باشد آنها گهگاه مرده خواری می کنند یا از بی مهره گان کوچک تغذیه می کنند . گیاهان پربرگ سبز و میوه های رسیده غذای مورد علاقه آنها می باشد این جانور با مهارت از زبانش برای مهار غذا استفاده می کند و با گاز زدن غذا را به تکه های کوچک جهت بلع تقسیم می کند
ممکن است غذا را پس از جویدن کم یا بدون جویدن ببلعد . در ابتدا غذا با آنزیمهای گوارش داخل معده و سپس ( قبل از ورود به روده کوچک ) با آنزیمهای پانکراس و صفرا مخلوط می شود . بیشتر جذب در قسمت کیسه ای شکل روده بزرگ انجام می شود در این مرحله میکروفلورها سلولوز را تجزیه می کنند . وجود این میکروفلورها در روده برای هضم غذاهای سخت ضروری است . ایگواناهای نوزاد علاقه مند به تغذیه از مدفوع بالغین می باشند این کار به آنها جهت سازگاری و تامین میزان مورد نیاز میکروفلور کمک خواهد کرد.ایگواناها در ۲ تا ۳ سال اول زندگی برای رشد کافی به رژیم غذایی با میزان پروتئین بالا نیاز دارند در این زمان آنها بیشتر از حشرات و عنکبوتها تغذیه می کنند سوسمارهای مسنتر که به حدااکثر رشد رسیده اند علاقه مند به رژیمی با فسفر کم و کلسیم زیاد و برگ سبز فراوان می باشند .
ایگواناها خونسرد هستند و دمای بدن آنها تحت تاثیر دمای محیط می باشد و دمای پایین موجب کاهش ترشح آنزیمهای هضم کننده و اشتهای جانور می شود . سوسمارها در دمایی بین ۷۷ تا ۹۵ درجه فارنهایت اشتهایی معمول و فعال دارند . میزان آفتابگیر بودن ِمحل زندگی ایگوانا تاثیر زیادی در هضم غذای جانور دارد .
از دیگرعوامل بی اشتهایی این جانور تغییر محل زندگی و وارد شدن به محیط جدید می باشد ماده ها نیزدر مراحل پایانی شکل گیری تخمها گهگاه دچار بی اشتهایی می شوند.


تعدادی از خوراکی های ممنوعه :
لوبیا چشم بلبلی سفید، باقلا، گشنیز، بادنجان،اوکالیپتوس، پیچ امین الدوله،سدر،سنبل، زنبق، سوسن، شاه پسند، برگ توتون، گل ادریس، گل نرگس، گل شیپوری،زعفران، خلنگ، کرچک، گل مرغ بهشت، برگ بو،اقاقیا، خشخاش، بعضی از خزه ها، سرخس، سنجد، پیاز گلها، اراقیطون، گل آلاله، کاکائو، شقایق، قهوه، گل پامچال، گل زبان در قفا، پیچک، دیفنباکیا، اقطی، ارجوت، شمشاد، خریق سفید، بذرالبنج، شوک النار، گل انگشتانه، ذرت خوشه ای، گل صد تومانی،گل همیشه بهار، شوکران، راج، شاه بلوط، ‌گون، مهرگیاه، ماری جوانا، ماشک،استبرق، داروش، یاس، اقونیطون، تاج الملوک، قارچ امنایتا، گزنه، خرزهره، پراونش، گل تلفونی، قازایاغی، بنت قنسول، برگنو، مندارچه، ترشک درختی، اونموس،گل حسرت، نخود شیرین(نخود عطر)، زلف پیر یعقوبی، تنباکو، تاجریزی و تاتوره ی خاردار.

سخن آخر

مطمئنا کسی که بخواد حیوانی مثل ایگوانا بگیرد باید واقعا علاقه داشته باشد و نباید این حیوان را برای هوس گرفت و بعد از چند وقت به حال خودش رهایش کرد ایگوانا ها هر کدام برای خود دارای شخصیت هستند و نیاز به شخصیت دادن نیز دارند
آنها غم . شادی . عصبانیت را به خوبی درک می کنند و درصد هوش بالایی نسبت به دیگر حیوانات دارند پس باید با آنها به درستی رفتار کرد.پس بیایید درست انتخاب کنیم.

اين محصول در تاريخ دوشنبه، 05 ارديبهشت، 1390 به فروشگاه اضافه شده است.
بازگشت نظرات
اين محصول قبلا توسط مشتريان خريداري شده است شما قصد خريد نداريد
ایگوانا
ایگوانا
آفتاب پرست نقابدار
آفتاب پرست نقابدار
سبد خريد اطلاعات بيشتر
0 مورد
اطلاعيه ها اطلاعات بيشتر
اطلاعيه هامرا از تغييرات محصول ايگوانا آگاه كن.
معرفي به يك دوست!
 
اين محصول را به دوستتان معرفي كنيد.
نظريات اطلاعات بيشتر
نوشتن نظردرباره اين محصول نظر بدهيد
واحد پول
Powered by Dolphin Shop |   Design by Dolphin.ir

sale asb