osCommerce
     

 
 

             

 
صفحه اصلي » فروشگاه » فروش مار(فقط اطلاعات) »
1سخنی با شما جرایم حیوانات فاقد مجوز (1)
2ابتدا در مورد خرید بدانیم (1)
فروش گربه (12)
فروش چين چيلا (4)
فروش همستر (2)
فروش مار(فقط اطلاعات) (20)
فروش جوندگان خاص (1)
فروش حیوانات خاص (non cites) (2)
فروش خوكچه هندي (46)
فروش خرگوش (61)
فروش رطيل(اطلاعات) (2)
فروش سگ (34)
فروش سوسمار(اطلاعات) (9)
فروش طوطی و کاسکو (2)
فروش عقرب(اطلاعات) (2)
واگذاری حیوانات رایگان
مجصولات و لوازم
مراقبت و نگهداری-> (51)
معرفي همكاران و دامپزشكان (3)
خوکچه هندی
عکس هنرمندان و دوستداران حیوانات (18)
آخرين محصولات اطلاعات بيشتر
خرگوش راشین لوپ نر
خرگوش راشین لوپ نر
4,500,000ريال
جستجوي سريع
 

براي پيدا كردن محصولات كلمه مورد نظر خود را وارد كنيد
جستجوي پيشرفته
اطلاعات
حمل و نقل
اطلاعيه ها
قوانين فروشگاه
تماس با ما

 

sale asb
Puruvian Redtail Boa بواي دم قرمزنگهداری 0ريال

انتخاب بوآ

 

ماری را انتخاب کنید که پوستی سالم و مسطح، بدنی کاملا گرد، مخرج تمیز و چشمانیشفاف داشته و دارای زبانی فعال باشد که در زمان لمس شدن، به صورت مکرر آنرا از دهان خود بیرون آورد. زمانی که مار را در دست میگیرید حیوان باید شما را محکم اما با آرامش نگاه دارد. همچنین مار باید نسبت به محیط اطرافش هوشیار باشد. همه مارهایجوان معمولا میتوانند طعمه مارهای دیگر، پرندگان، سوسمارها و پستانداران باشند بنابرایننوزادان مار، معمولا اندکی عصبی هستند که این حالت به زودی برطرف خواهد شد. همانندپیتون ها، مارهای بوآ دارای مهمیزی در قسمت مخرج خود هستند. این دو پنجه، در واقع آثارباقی مانده از پاهای عقبی هستند که در آخرین مرحله تکامل مارها از سوسمار به مار (آنهم در میلیون ها سال پیش)، بدین شکل باقی مانده اند. نرها دارای مهمیزی به مراتب بزرگتراز ماده ها هستند. تفاوت چندانی از لحاظ خلق و خو بین نر و ماده این مارها وجود ندارد.مارهای بوآی کلمبیاییB. c .imperator  و B. c. constrictor از نظر خلق و خو،بهترین زیرگونه ها هستند و سایر گونه های بوآ اندکی تهاجمی ترند. در تمام گونه ها وزیرگونه های بوآ، نمونه هایی که در اسارت تکثیر شده اند بسیار دست آموز تر از نمونه های اسیر شده از طبیعت هستند.

 

 

 

ویواریوم غیر قابل فرار برای مار

 

برای زندگی مار، محفظه ای را انتخاب کنید که اختصاصا برای مار در نظر گرفته شده باشد که از آن جمله میتوان به تانک های مخصوص با درپوش شیشه ای لولا دار اشاره کرد. تمامی مارها اساتید فرار کردن هستند و بوآها بخصوص دارای قدرت زیادی هستند که حتی گاهی میتواننداز محفظه ای که کاملا مهر و موم شده به نظر میرسد بگریزند. یک تانک با حجم ۲۰ گالن گزینه ای مناسب برای یک بوا تازه متولد شده است. پس از یک الی ۲ سال شما مجبور خواهید بود قفس مخصوصی برای بوآی خود از چوب یا شیشه یا پلکسی گلاس درست کنید و یا ویواریومی با ابعاد بزرگ مخصوص مارهای عظیم الجثه خریداری کرده و یا سفارش دهید. باید خود رابرای این موضوع آماده کنید زیرا مارهای بزرگ نیاز به فضای زیاد برای زندگی و تمیز کردن مداوم جایگاه خود دارند.

 

 

 

بستر مناسب (کفپوش)

 

در ابتدااز حوله های کاغذی (دستمال کاغذی) استفاده کنید. استفاده از این بستر به شما اجازه خواهد داد که در ابتدا کاری ساده تر داشته باشید و بتوانید هر زمان که نیاز بود به سرعت دستمال ها را برداشته و با دستمال تمیز جایگزین کنید. همچنین میتوانید به خوبی بر میزان تمیز بودن آن نظارت داشته و وجود مواد دفعی مار را مشاهده کنید. پس از اینکهشرایط زندگی مار طبیعی شد و بوآی شما در جایگاه خود مستقر شد میتوانید از بسترهاییکه ظاهر زیباتری دارند استفاده کنید که از آن جمله میتوان به چوب تراشیده شده درختسرو و کاج سوزنی اشاره کرد. به هیچ عنوان از چوب یا پوست درختان کاج، صدر و صنوبر استفاده نکنید زیرا میتواند به همراه غذا وارد سیستم گوارش مار شده و ایجاد مشکلات تنفسی نماید.پوست درختان باید همواره به دقت تحت نظارت بوده و هر قسمتی از آن که به هم چسبیده باشدباید فورا برداشته شود تا از اجتماع و تکثیر باکتری ها و قارچ ها جلوگیری به عمل آید.یک گزینه به عنوان جایگزین، استفاده از چمن مصنوعی ارزان قیمت است که میتواند به عنوانبستر مورد استفاده قرار گیرد. همچنین تکه هایی از چمن مصنوعی میتواند به صورت جایگزینموقت، در صورتی که قسمتی از بستر را تمیز یا تعویض میکنید مورد استفاده قرار گیرد.برای شستن چمن مصنوعی از محلولی که حاوی ۲ قاشق چای خوری مایع شوینده در یک گالن آب باشد استفاده کرده و آن را کاملا بشویید. به خاطر داشته باشید که هرچه زودتر اقدام به تمیز کردن یا تعویض کردن بستر کنید کار ساده تری خواهید داشت!

 

 

 

مخفیگاه

 

یک مخفیگاه حتما باید برای بوآهای دم قرمز ایجاد شود. یک نیم کنده درخت، یک جعبه خالی کارت یایک قوطی پلاستیکی که یه ورودی برای آن تعبیه کرده باشید و آن را به صورت برعکس داخل ویواریوم مار قرار دهید میتوانند گزینه های مناسبی باشند. پلاستیک رو میتوانید در هنگام لزوم به سادگی بشویید. در صورتی که از جعبه مقوایی استفاده کنید میتوانید به محض کثیف شدن، آن را به یک جعبه تمیز، تعویض کنید. بوآها لذت زیادی از آویزان شدن از شاخه ها میبرند بنابراین باید از شاخه هایی استفاده کنید که توانایی تحمل وزن بوآ را داشته باشند. اگر تصمیم دارید از شاخه هایی که خودتان پیدا میکنید استفاده کنید باید ابتداآنها را درون محلول آب که ماده شوینده به آن افزوده شده است قرار دهید و سپس آن راکاملا آب بکشید و پس از اینکه کاملا خشک شد، آن را داخل ویواریوم قرار دهید. اگر شمااز صخره یا آجر برای ساختن یک کنج و مخفیگاه استفاده میکنید اطمینان حاصل کنید که این مصالح، به خوبی در محل خوب مستحکم شده اند و احتمال سقوط آنها وجود ندارد. بوآها مارهاییبسیار پرقدرت هستند و میتوانند به سادگی چنین ساخت هایی را واژگون کنند. سقوط این موادبر روی بدن مار، میتواند عواقب بسیار دردناک و گاهی مرگبار داشته باشد.

 

 

 

طیف دمایی (طیف گرمایی)

 

ایجادیک طیف دمایی مناسب، برای سالم ماندن مار، بسیار ضروری است. دمای هوای داخل ویواریوم در طول روز باید بین ۲۸ تا ۳۲ درجه سانتیگراد بوده و دمای منطقه آفتاب گرفتن بین۳۲ الی ۳۵ درجه سانتیگراد باشد. در طول شب دما باید تا حدی پایین آمده و به ۲۶ الی۳۰ درجه سانتیگراد برسد. میتوانید برای ایجاد گرمای مناسب از پد های حرارتی مخصوص زیرتانک استفاده کنید که به طور اختصاصی برای خزندگان ساخته شده اند. این تشک های گرمایی را میتوانید در داخل محفظه یا خارج از آن استفاده کنید اما استفاده آنها در زیر تانک(یعنی خارج از ویواریوم) امکان خطر را کاهش میدهد. همچنین میتوانید تشک های برقی مخصوص انسان را از داروخانه های تهیه کنید که در سه درجه کم – متوسط – زیاد در دسترس هستنداما از آنها فقط باید در خارج از تانک (زیر ویواریوم) استفاده کنید. همچنین استفاده از لامپ های گرمایی، لوله های فلزی تولید حرارت و بخاری های سرامیکی از دیگر گزینه هایی هستند که میتوانند دمای بیشتری را در داخل ویواریوم ایجاد کنند. همگی این لامپها باید توسط یک پوشش به طور کامل محافظت شوند تا بدن مار در برخورد مستقیم با آنهادچار سوختگی نشود. به همین دلیل استفاده از صخره های گرمایی (Hot Rocks) نیز به هیچ عنوان توصیه نمیشود. حداقل دو عدد دماسنج خریداری کنید و یکی را در فاصله یک اینچ از کف قسمت خنک قفس و دماسنج دیگر را در فاصله یک اینچی از کف قسمت آفتاب گرفتن قرار دهید. هرگزسعی نکنید دما را خودتان حدس بزنید زیرا با این کار در نهایت ماری خواهید داشت که دمای بدنش بسیار پایین یا بسیار بالا خواهد بود. وقتی که مار شما تا اندازه نسبتا بزرگیرشد کرد ممکن است تصمیم بگیرید که از دماسنج های دقیق تر و مناسب تری استفاده کنید.

 

 

 

برای بوآهای دم قرمز نوردهی خاصی مورد نیاز نیست.

 

شما میتوانیداز یک لامپ با طیف نوری کامل یا یک لامپ تابشی در طول روز استفاده کنید اما در این شرایط معمولا مار سعی میکند از معرض نور مستقیم در امان باشد و در واقع نیاز خاصی به نوردهی برای بوآهای ردتیل وجود ندارد. اگر از نوردهی خاصی استفاده میکنید دقت کنیدکه مار نتواند بدن خود را در تماس مستقیم با منبع نور قرار دهد زیرا منجر به ایجادسوختگی خواهد شد.

 

 

 

غذادهی

 

در ابتدااجازه دهید مار شما به مدت ۱ الی ۲ هفته با محیط جدید زندگی خود آشنا شود. غذا دادنبه بچه بوآها را با یک بچه موش صحرایی ۷ الی ۱۰ روزه آغاز کنید. برخی از نوزادان کوچکترشاید نیاز به طعمه هایی کوچکتر نظیر بچه موش صورتی داشته باشند. بوآهای دم قرمز بزرگترنیاز به طعمه های بزرگتری در اندازه موش صحرایی (رت) دارند. قاعده کلی در غذا دادن به مارها این است که اندازه طعمه نباید از قطر ضخیم ترین بخش بدن مار، بزرگتر باشد.اگر اندازه طعمه بیش از حد برای مار بزرگ باشد به احتمال بسیار زیاد، طعمه در عرض چندساعت و گاهی چند روز بعد، به وسیله مار برگردانده میشود. دیدن چنین صحنه ای اصلا خوشایند نیست. اگر تجربه ای در غذا دادن اجباری(Froce Feed) به مارها ندارید بهتر است تا قبل از دیدن انجام این کار به وسیله یک فرد حرفه ای، هرگز اقدام به انجام این کار نکنید. این کار باید به عنوان آخرین راه در ذهن شما باشد زیرا پروسه ای بسیار اضطراب آور برای مار و همچنین برای صاحب مار است! غذادادن بیش از حد(Overfeed) کردن مارهایی که در اسارت زندگی میکنند بخصوص بوآها و پیتون ها بسیار ساده است بخصوص که این مارها حرکت و فعالیت چندانی هم ندارند و به اندازه ی زندگی در طبیعت،کالری مصرف نمیکنند. مطمئن باشید مار شما به زودی به اندازه بزرگی خواهد رسید بنابراین سعی در غذا دادن بیش از حد به او نکنید. به اندازه متعارف به مار خود غذا بدهید تاماری سالم داشته باشید، نه یک مار چاق و فربه!

 

 

 

فراهم کردن آب تازه

 

یک ظرف آب تمیز همواره باید در دسترس بوآ باشد. مار شما از این ظرف هم برای نوشیدن و هم برایحمام کردن استفاده میکند و همچنین گاهی اوقات در این ظرف، مدفوع خواهد کرد. بنابراینهمواره باید به طور منظم ظرف آب را بررسی کنید تا در صورت نیاز، آن را شسته و آب داخل آن را تعویض کنید. حمام کردن بوآ با آب ولرم و نیمه گرم نیز میتواند پیش از پوست اندازی،کمک زیادی به حیوان بکند.

 

 

 

مراقبت های دامپزشکی

 

مراقبت دامپزشکی مداوم و تحت نظر بودن توسط یک دامپزشک متخصص، برای داشتن یک مار سالم و بخصوص پس از خرید یک مار جدید، بسیار ضروری است. بسیاری از انگل هایی که بوآها و سایر مارهارا مورد هجوم قرار میدهند میتوانند به انسان یا سایر خزندگان نیز منتقل شوند. اگر چنین مشکلات سلامتی را به حال خود رها کنید میتواند نهایتا منجر به مرگ مار شود. زمانی که مار شما برای اولین بار عمل دفع را انجام داد مدفوع حیوان را در یک کیسه قرار دهیدو آن را به خوبی مهر و موم کرده و نام خود و مارتان را به همراه تاریخ جمع آوری مدفوعروی کاغذی نوشته و به همراه آن، برای بررسی نزد یک دامپزشک متخصص خزندگان ببرید. آزمایشهای مختلفی از جمله وجود کرم و پروتوزوان(protozoan) و … میتواند بر روی این نمونه مدفوع انجام شود. اگر پاسخ هرکدام از این آزمایشات مثبت باشد مار شما باید تحت درمان قرار گیرد و این درمان ها معمولا به شکلی است که شما باید آن را در منزل برای مار خود ادامه دهید.

 

 

 

دست زدن به مار جدید

 

پس ازاینکه چند روز به بوآی خود برای مستقر شدن در محل جدید فرصت دادید شروع به برداشتنو لمس کردن حیوان کنید. ممکن است مار به راحتی در دستان شما حرکت کرده و یا به وسیلهدم زدن و هیس هیس کردن سعی در ترساندن شما داشته باشد. در هر صورت باید بسیار با احترامبا مار برخورد کرده اما در عین حال، صبور و مصمم باشید. برخورد و لمس مداوم روزانهمیتواند مرحله ای بزرگ در اعتماد متقابل بین شما و مار باشد. وقتی مطمئن شدید که ماربه خوبی به شما اطمینان کرده است میتوانید مار را به همراه خود به نقاط مختلف منزلببرید. هرگز بیش از حد به مار اعتماد نکنید! در اختیار گذاشتن کوچکترین فاصله بر رویمبل، مانند فاصله میان کوسن ها، به سادگی میتواند راهی مناسب برای فرار مار فراهم کند.همیشه با احترام با مار برخورد و از حرکات سریع خودداری کنید. اگر مار به دور بازو یا گردن شما حلقه زد شما باید به آرامی شروع به باز کردن مار از انتهای دم کنید. اگرسعی کنید که این کار را از سر مار آغاز کنید متوجه خواهید شد که مار از شما قوی تریا حداقل مستحکم تر است.

 

 

 

از داشتن بوآی دم قرمز لذت ببرید

 

شما دوستو هم خانه ای خواهید داشت که در صورت مراقبت صحیح و سالم از آن، سال های دراز در کنارهم زندگی خوبی دارید. بوآهای دم قرمز در سنین بالا هم به اندازه سنین پایین، فعال وهوشیار هستند. دلایل اصلی مرگ مارهایی که در اسارت نگهداری میشوند مستقیما به مشکلات نگهداری از آنها مربوط است : دمای نامناسب، تماس مستقیم با منابع نور یا گرما، عدم دسترسی منظم و دائم به آب تمیز و تازه، عدم دسترسی مناسب و به موقع به مراقبت های دامپزشکی مناسب، لمس شدن نامناسب و نادرست و … میتوانند اشتباهات اصلی صاحبان بوآها (و سایرمارها) به شمار آیند. بنابراین سعی کنید همواره یک صاحب مسئولیت پذیر باشید.

نظرات موجود: 1
اين محصول در تاريخ جمعه، 13 اسفند، 1389 به فروشگاه اضافه شده است.
بازگشت نظرات
سبد خريد اطلاعات بيشتر
0 مورد
اطلاعيه ها اطلاعات بيشتر
اطلاعيه هامرا از تغييرات محصول Puruvian Redtail Boa بواي دم قرمزنگهداری آگاه كن.
معرفي به يك دوست!
 
اين محصول را به دوستتان معرفي كنيد.
نظريات اطلاعات بيشتر
Puruvian Redtail Boa بواي دم قرمزنگهداری
اين بوآ چند متره؟ خيلي خوشگله اما ..
3 از 5 ستاره!
واحد پول
Powered by Dolphin Shop |   Design by Dolphin.ir

sale asb